انواع کفپوش های چوبی

یکی از مهمترین بخش ها در ساخت فضاهای طراحی شده، طراحی کف آن فضا بر اساس یک سری معیارهای خاص است. کفپوش‌های چوبی یکی از مصالحی هستند که در ساخت ، دیزاین و طراحی داخلی از آنها استفاده می‌شود. امروزه به دلیل گسترش سبک مدرن استفاده از انواع کفپوش چوبی در سطح جهان افزایش یافته است و از نظر علمی ثابت شده که کفپوش های چوبی باعث حفظ گرما می‌شود. در حال حاضر با طراحی کفپوش‌های متنوع چوبی و مشابه چوب یا فراوری شده استفاده از آن در همه مکان‌ها رایج شده است. 

تعریف کفپوش چوبی

کفپوش چوبی لایه های چوبی به هم فشرده ایی هستند که کف ساختمان و مکان‌های مختلف را می‌پوشاند. انواع کفپوش چوبی در بازار موجود است که بر اساس کاربرد آن در مکان‌های مختلف توسط مشتری خریداری می‌شود. با توجه به زیبایی و طراحی متنوعی که دارد امروزه بسیار مورد پذیرش افراد قرار گرفته است.

با توجه به کاربرد کفپوش چوبی از انواع مختلفی تشکیل شده اند: کفپوش حفاظتی، گرمایشی، متحرک، پرزدار و یا pvc می‌باشد. نگهداری مناسب از کفپوش چوبی در دوام و ماندگاری آن نقش  به سزایی دارد. انتخاب کفپوش مناسب با محیط هم یکی از مهمترین دلیل ماندگاری کفپوش های چوبی است.

انواع-کفپوش-چوبی

 

معرفی انواع کفپوش چوبی و مزایای هر کدام

 • کفپوش مهندسی

این کفپوش ها از انواع کفپوش چوبی با کیفیت است که در سطح جهانی جزو بهترین ها مطرح شده است. انواع مختلفی دارد مانند پارکت مهدسی شده دو لایه یا سه لایه که از نظر استحکام با هم فرق دارند. پاداری و مقاومت بالایی دارند.

مزایای کفپوش مهندسی

 1. به راحتی قابل نصب است هم به صورت شناور و هم به صورت اتصال با چسب
 2. به دلیل نوع ساختار آن مقاومت زیادی در برابر رطوبت دارند.
 3. نسبت به مدل های مشابه خود قیمت مناسب تری دارد.
 4. پس از نصب نیازی به رنگ آمیزی ندارد.
 5. به راحتی بعد از مدتی قابلیت تعمیر و تعویض دارد.
 • کفپوش ترمو وود

چوبی که در ساختار این کفپوش استفاده می‌شود از نوع چوب ترمووود است. برای ساخت این کفپوش ایرادات این چوب را برطرف کرده و طی یک سری اقدامات، چوبی که بدست می‌آید آنقدر با کیفیت است و مقاومت بالایی دارد که از آن برای پوشش کف در فضای آزاد استفاده می‌شود.

مزایا

 1. به خاطر ساختاری که ترمووود دارد در برابر آسیب ، پوسیدگی، حشرات، مقاوم است.
 2. از نظر عایق حرارتی بسیار انتخاب خوبی است
 3. ار نظر ماندگاری ودوام نسبت به مدل های مشابه از امتیاز خوبی برخوردار است.
 • کفپوشpvc (وینیل)

کفپوش های طرح چوب PVC (پلاستیک فشرده) در مدل ها و ضخامت های متفاوت در ربازار عرضه می‌شود.  مقاومت خوبی در برابر آب  و رطوبت دارد  به همین دلیل گزینه خوب برای آشپزخانه و سرویس بهداشتی می‌باشد. برای نصب آن از چسب مخصوص استفاده می‌شود.

مزایا

 1. قابلیت شستشو دارد.
 2. به راحتی بر روی هر سطح همواری نصب می‌شود.
 3. ضخامت کمتری نسبت به برخی کفپوش‌های دیگر دارد.
 4. ماندگاری و طول عمر بالایی دارد.
 5. از نظر قیمت مقرون به صرفه است.
 6. بهترین گزینه برای محیط های مرطوب است.
 7. در طرحها و مدل های مختلف در بازار موجود است.
 • کفپوش لمینت

لمینیت از انواع کفپوش چوبی است که از الیاف چوب فشرده ساخته شده است و در ساختار آن از چسب مخصوص استفاده می‌شود و مستقیم از چوب درختان بدست نمی‌آید. سطح بیرونی کفپوش چوبی لمینیت با روکشی که از قبل طرح روی آن چاپ شده، چسبانده می‌شود طریقه نصب آن توسط زبانه هایی است که در هر قطعه طراحی شده و برای نصب آن به زمین نیازی به چسب نیست بلکه زبانه ها در هم قفل می‌شود.

مزایا

 1. در طرح وتنوع بالا در بازار موجود است.
 2. یکی از مهمترین مزایای آن طریقه نصب آن است که باعث شده بر روی هر سطحی قابل اجرا باشد.
 3. در صورت جابجایی می‌توانید آنها را از هم جدا کرده و در مکان جدید دوباره نصب کرد.
 4. به همین دلیل می‌تواند بهترین انتخاب برای کسانی باشد که اجاره نشین هستند.
 • کفپوش پارکت

پارکت یکی از انواع کفپوش چوبی محسوب می‌شودکه از چوب طبیعی ساخته می‌شود اما نکته مهم آن است که جنس های مختلف پارکت  در بازار موجود است که از چوب های مختلفی ساخته شده است. طی یه سری مراحل چوب‌ها را صیقلی و صاف می‌کنند.

بعد روی آن را با لاک مخصوص براق می‌کنند، این کار را در چند مرحله انجام می‌دهند تا ماندگاری آن بیشتر شود و در صورت آسیب سطحی، سطح براق آن از بین نرود. هزینه پارکت و اینکه هر نوع آن مخصوص چه مکانی است، وابسته به چوبی است که از آن ساخته شده است.

مزایا

 1. به نسبت سرامیک سطح نرمی دارد.
 2. بهترین گزینه برای حفظ حرارت است.
 3. مناسب هر مکانی طراحی شده است.
 4. طول عمر و دوام بالایی دارد.
 5. به علت تهیه آن از چوب های مختلف قیمت های مختلفی دارد.
 • کفپوش بامبو

گیاه بامبو نامی آشنا برای همه ماست و مشابه چوب است. امروزی از این گیاه برای تولید کفپوش استفاده می‌شود. از انجا که این گیاه مقاومت بالای در برابر آسیب پذیری دارد کفپوشی که از آن تولید می‌شود هم از مقاومت و ماندگاری خوبی برخوردار است.  

مزایا

 1. عمر بالایی دارد و ماندگاری و دوام آن در برابر آسیب پذیری زیاد است.
 2. در رنگها و مدل های متنوع در بازار موجود است به همین دلیل طرفداران زیادی دارد.
 3. در مکانهایی که سیستم گرمایشی کف دارند می‌توان از این کفپوش استفاده کرد.
 4. به راحتی قابل نصب هستند هم به صورت ثابت و هم به صورت متحرک.

روش-نصب-کفپوش-چوبی

روش نصب کفپوش چوبی

 قبل از آن که اقدام به نصب انواع کفپوش چوبی کنید ابتدا باید به یک سری نکات توجه کنید

ابتدا باید مکان مورد نظر را ندازه گیری کنید و یک اطلاعات کامل از اندازه های مکانهای مختلف داشته باشید و اینکه به چه مقدار کفپوش نیاز دارید. همیشه یه مقدار از اندازه مورد نظر تا حدودی بیشتر در نظر بگیرید تا در صورت آسیب بخشی بنتوانیم آن را جبران کنیم. بعد اقدام به آماده سازی کف کنید . کف را از هر نوع آلودگی و ناهمواری پاک کنید.

طریقه نصب کفپوش های چوبی با هم فرق دارد. برخی کفپوش ها باید به زمین وصل شوند اما برخی به صورت متحرک و توسط زبانه ها به هم وصل می‌شوند و حتی قابل جابجایی هستند.

مهمترین نکته در مورد نصب انواع کفپوش چوبی این است، محلی که می‌خواهید کفپوش را در آن نصب کنید نباید مرطوب باشد.

 

قیمت کفپوش چوبی

از آنجا که انواع کفپوش چوبی از نظر جنس، طرح و روش ساخت در بازار موجود است پس باید شاهد تنوع در قیمت هم باشیم. کفپوش های pvc و بامبو به دلیل نوع ساختاری به نسبت انواع کفپوش چوبی دیگر قیمت‌ مناسب‌تری دارند.

آوا چوب همواره سعی دارد برای رفاه حال مشتریان عزیز با قیمت های مناسب تمامی محصولات خود را به بازار عرضه کند.تمامی محصولات آوا چوب در کنار قیمت مناسب از کیفیت بالا طول عمر مفیدی نیز برخوردار هستند.

 

نتیجه گیری

انتخاب بین سرامیک وکفپوش چوبی شاید دغدغه خیلی از عزیزان باشد. سبک زندگی مدرن و نوین باعث شده که از مصالح چوبی و کفپوش چوبی بیشتر در منازل و مکانهای عمومی ،ساختمان‌های تجاری برای فضاسازی و زیباسازی استفاده شود. مصالح چوبی و کفپوش چوبی مدل‌های متنوعی دارد. و انتخاب آنها به سلیقه و فضایی که قرار است در آنجا به کار گرفته شود وابسته است. تنوع بالا و طراحی انواع کفپوش چوبی باعث شده محدودیتی در انتخاب وجود نداشته باشد.

آوا چوب عرضه کننده بهترین چوب های روسی،کفپوش های چوبی،ترمووود ،تخته بنایی و…. میباشد که بهترین کیفیت محصولات خود را به بازار عرضه کرده است.شما عزیزان میتوانید با تماس با آوا چوب از خدمات مشاوره این مجموعه جهت خریدی مطمئن تر برخوردار شوید.

شماره تماس آواچوب: 02134639

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *